Ośrodki ruchu drogowego - Prawo jazdy

Przyjemne z pożytecznym

2010-01-24 00:11:46

Moda na rozrywki, którym oddajemy się w wolnym czasie zmienia się co kilka lat. Epoka masowych wypadów na paintball i spływy kajakowe chyba już nie wróci. Dziś liczba możliwości na spędzenie czasu po pracy jest tak duża, że trudno zdecydować się na jedną najlepszą rozrywkę. Można jednak wybrać takie, które poza zabawą przydadzą się w codziennym życiu.

Tenis i golf to dwie dyscypliny, opierające się upływowi czasu i od lat cieszące się wciąż ogromnym zainteresowaniem. Ich zasady są bardzo proste, wręcz intuicyjne. Obie rozwijają kondycję i wolę walki- i jeżeli wierzyć mistrzom - silna psychika jest w nich równie ważna, jak doświadczenie i odpowiedni trening. Zarówno tenis jak i golf pochodzą z Anglii, kraju dżentelmenów. Może to tłumaczyć, dlaczego pomimo coraz większej dostępności w Polsce, ciągle uważane są za sport ekskluzywny i drogi. Podstawowe wyposażenie do obu gier to koszt od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, dlatego warto zainwestować najpierw w tańsze kije lub rakiety i podnosić ich poziom razem z postępami w nauce.

Zanim hazard stał się jednym z głównych tematów poruszanych w mediach, już od prawie roku mogliśmy zaobserwować ogromny wzrost zainteresowania pokerem w naszym kraju. Nie chodzi jedynie o grę na pieniądze - najwięcej grających osób używa do tego jedynie żetonów, ceniąc rozrywkę i dreszczyk emocji bardziej niż wygraną. Poker jest grą, w której wbrew pozorom niewiele zależy od szczęścia. Podczas rozgrywki ważna jest przede wszystkim doskonała pamięć, umiejętność liczenia szans, psychologia, odwaga, zdolność ponoszenia ryzyka – cechy, których rozwój przydaje się w codziennym życiu i prowadzeniu biznesu. Dlatego nie można się dziwić, że wieczory przy kartach, na stole pełnym żetonów cieszą się coraz większą popularnością.

W rankingu pasjonujących rozrywek znajdziemy też specjalne ośrodki jazdy wyposażone w tor, gdzie każdy kierowca może poczuć emocje, jakich brakuje na drogach. – Z naszych usług korzystają zarówno firmy jak i osoby prywatne -  mówi Violetta Bubnowska z Toru Rakietowa, ośrodka doskonalenia techniki jazdy we Wrocławiu. - Jest to ciekawa alternatywa na spędzanie wolnego czasu - zamiast kolejnego wyjazdu na grilla czy kursu tańca. Prawie wszyscy jesteśmy kierowcami, dlatego połączenie podnoszenia kwalifikacji ze świetną rozrywką jest w poczuciu wielu osób atrakcyjnym rozwiązaniem. W naszym kraju jedynym wyjściem, aby móc sprawdzić się w ekstremalnych warunkach jazdy jest uczestnictwo w oferowanym przez nas kursie lub notoryczne łamanie prawa. Oczywiście godzina jazdy na torze kosztuje znacznie mniej niż jakikolwiek mandat – żartuje Bubnowska.

Odpoczywając po pracy warto pamiętać aby nie była to tylko pusta rozrywka i zabicie czasu. Dzięki ogromnej ofercie różnych firm i instytucji możemy dobrze się bawić, jednocześnie wynosząc z tego coś wartościowego. Warto przecież łączyć przyjemne z pożytecznym.

Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Samochodem na ferie
Samochodem na ferie

Ferie w województwie dolnośląskim trwają w najlepsze. Wielu z nas wybiera się w tym okresie w podróż samochodem.

Przyjemne z pożytecznym
Przyjemne z pożytecznym

Moda na rozrywki, którym oddajemy się w wolnym czasie zmienia się co kilka lat.

Senior za kierownicą
Senior za kierownicą

Emerytura to nie tylko czas odpoczynku, to także najlepszy okres na realizację marzeń.

Polecamy
Ostatnio dodane
Samochodem na ferie
Samochodem na ferie

Ferie w województwie dolnośląskim trwają w najlepsze. Wielu z nas wybiera się w tym okresie w podróż samochodem.

Przyjemne z pożytecznym
Przyjemne z pożytecznym

Moda na rozrywki, którym oddajemy się w wolnym czasie zmienia się co kilka lat.