Wybierz miasto
Prawo jazdy Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Senior za kierownicą

2010-01-14

Emerytura to nie tylko czas odpoczynku, to także najlepszy okres na realizację marzeń. Kiedy jednak ukochanemu tacie lub dziadkowi brakuje odwagi na ich spełnienie, warto wziąć sprawę w swoje ręce. Wyciągnij go sprzed telewizora i posadź za kierownicą na najprawdziwszym torze samochodowym!

Imieniny, urodziny to okazje aby sprawić przyjemność naszym bliskim, ale również aby okazać im naszą troskę i przywiązanie. Dlatego zamiast obsypywać obdarowywanego tysiącem bezużytecznych drobiazgów, lepiej pomyśleć nad czymś zupełnie wyjątkowym. Oryginalny prezent, jakim jest kurs doskonalenia techniki jazdy, dostarczy porcję niezapomnianej adrenaliny i jednocześnie pomoże zadbać o jego bezpieczeństwo.

Starsze osoby, pomimo dużego doświadczenia w prowadzeniu samochodów, często nie odnajdują się w ulicznym zgiełku. To już nie ten refleks, brak też pewności siebie. Tymczasem pod okiem profesjonalnych instruktorów łatwo przełamać te bariery i na nowo uwierzyć we własne możliwości. A czego byśmy bardziej nie pragnęli dla naszych bliskich niż przeżycia drugiej młodości, choćby za kierownicą?  

Miłośnicy motoryzacji mają bardzo niewielkie możliwości rozwijania swoich pasji. Szczególnie w mieście nie ma warunków, by poszaleć za kółkiem, nie wspominając o poślizgach czy gwałtownych manewrach.  Jedynie na specjalnie przystosowanych torach samochodowych każdy posiadacz auta może bezpiecznie zamienić się w kierowcę rajdowego.

– Tylko w ośrodku doskonalenia techniki jazdy, pod okiem instruktora, można sprawdzić swoje umiejętności oraz swój samochód – mówi Violetta Bubnowska, dyrektor wrocławskiego Toru Rakietowa, ośrodka organizującego zimowe kursy bezpiecznej jazdy „Poślizg kontrolowany” – Ćwiczenia w formie konkurencji i rywalizacji uatrakcyjniają trening i motywują jego uczestników. Świadomość, że nie grozi kolizja z innym autem, ani nie łamiemy przepisów drogowych sprawia, że wyczyny na torze to nie tylko inwestycja w bezpieczeństwo ale przede wszystkim świetna zabawa – dodaje.

Szkolenie samochodowe to doskonały pomysł na prezent. Za wyborem kursu jako upominku nie przemawiają jedynie względy rozrywkowe, lecz także aspekty praktyczne. Ćwiczenia w asyście trenera na płycie poślizgowej to okazja do nabycia bezcennego doświadczenia, jak zachować się na oblodzonej nawierzchni. Szlifowanie umiejętności wyprowadzania samochodu z poślizgu szczególnie przyda się podczas zimowych podróży.

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo

Kursy prawa jazdy

FB dlaMaturzysty.pl reklama